Bieganie to dyscyplina sportu, jak każda inna. Wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, lecz także zadbania o organizm od środka. W końcu angażowanie w wysiłek fizyczny całego ciała, to nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonego biegacza. Idzie lato, a wraz z nim fala upałów. Jak chronić swój organizm podczas wysiłku fizycznego, by sport był przede wszystkim bezpieczny?

Bidon i w drogę!

Najlepszym sposobem na dbanie o własne bezpieczeństwo podczas biegania jest butelka z wodą. Wielu biegaczy uważa, że poruszanie się z wypełnionym płynem bidonem jest niewygodne, przez co rezygnują z tego rozwiązania. Nie wolno jednak bagatelizować nawodnienia organizmu! Nawet najbardziej doświadczonego biegacza dopada w końcu gorszy dzień, podczas którego nie jest w stanie przebiec dłuższej trasy bez butelki wody. Aby nie musieć przenosić jej w rękach, skorzystaj z plecaków. Ich odpowiednia wielkość nie będzie stanowiła o jakości treningu i jednocześnie zapewni odpowiednie wyposażenie sportowcowi.

Nie tylko podczas wysiłku.

Warto podkreślić, że sport to styl życia. Szczególnie ważne jest więc, by dbać o kondycję swojego ciała nie tylko przy okazji uprawiania sportu. O odpowiednie nawadnianie warto dbać cały czas. Dietetycy podkreślają, że dorosły człowiek jest w stanie stracić w ciągu dnia nawet do 2,6 litra wody dziennie! Jeśli więc uprawiasz sport jesteś dodatkowo narażony na ubytki płynów. Pij wodę nie tylko podczas biegania, dbaj o to by wypijać około 2 litrów dziennie, zgodnie z zaleceniami specjalistów.